A PHP Error was encountered

Severity: Notice

Message: Only variable references should be returned by reference

Filename: core/Common.php

Line Number: 257

World Cup Latin & Ballroom WDC AL & 11th Stardance Festival

O Pucharze


Jedna z najpiękniejszych sentencji dotyczących tańca brzmi: "We dance for laughter, we dance for tears, we dance for madness, we dance for fears, we dance for hopes, we dance for screams, we are the dancers, we create the dreams". Ze słowami Alberta Einsteina utożsamia się również sędzia Polskiego Towarzystwa Tanecznego (PTT) kat.1,sędzia międzynarodowy organizacji WDC oraz wielokrotny Mistrz Polski w Tańcu Towarzyskim z sukcesami na arenie międzynarodowej - Michał Skawiński. Taniec towarzyszył mu od najmłodszych lat i jest nieodłączną częścią jego życia.

Michał Skawiński od kilku lat jest głównym organizatorem Otwartych Mistrzostw Wrocławia w Tańcu Towarzyskim, które od roku 2010 uzyskały status i prestiż jednej z największych imprez tanecznych w Polsce. Dowodem tego jest udział ogromnej ilości par, publiczności oraz duże zainteresowanie sponsorów. Uczestnictwo w największej tanecznej produkcji "Taniec z Gwiazdami" oraz doświadczenie zdobyte w zawodach sportowych na arenie międzynarodowej pozwala każdorazowo na profesjonalną organizację Turnieju, który na stałe wpisał się w kalendarz imprez nie tylko polskich, ale również zagranicznych par. 

W związku z ogromnym sukcesem organizowanych przez Michała Skawińskiego Otwartych Mistrzostw Wrocławia oraz Pucharu Świata i Europy WDC AL Latin & Ballroom uzyskał on prawa do kolejnej dużej imprezy, a mianowicie European Cup Amateur Latin World Dance Council (WDC), która odbędzie się 13 kwietnia 2019 roku ponownie w Centrum Sportu i Rekreacji w Jelczu-Laskowicach koło Wrocławia. W imprezie tej nie zabraknie najlepszych par z całego świata, a także grona niekwestionowanych autorytetów sędziowskich. Patronat nad imprezą objął PKOL (Polski Komitet Olimpijski).

W tym roku zapraszamy na jubileuszową  X edycję naszego turnieju.